Шкірні захворювання, викликані стресом

Стрес, панічні атаки та депресії мають значний вплив на здоров’я. Вони послаблюють захисні механізми організму, роблячи його більш вразливим до хвороб і інфекцій. Одним з наслідків стресу можуть бути шкірні захворювання, які все частіше трапляються серед людей.

Шкірні захворювання, викликані стресом

Взаємозв’язок шкіри та емоцій

Стан нашої шкіри тісно пов’язаний з емоційним станом.Саме тому важливо навчитися справлятися зі своїми страхами та заспокоюватися, щоб уникнути проблем зі шкірою.

Які шкірні захворювання можуть загострюватися через стрес?

 

Псоріаз

Часто пацієнти скаржаться на загострення псоріазу, який багато спеціалістів вважають психосоматичним захворюванням. Псоріаз часто починається на фоні гострого стресу. Подальші психоемоційні потрясіння лише погіршують ситуацію, викликаючи загострення хвороби. Основні симптоми псоріазу включають червоні опуклі плями, вкриті лусочками, свербіж та лущення шкіри. Найчастіше ці плями з’являються на волосистій частині голови, ліктях, колінах та у місцях шкірних складок.

Шкірні захворювання, викликані стресом

Екзема

 

Екзема – ще одне захворювання, яке може загострюватися через стрес. Вона включає групу шкірних патологій, які характеризуються почервонінням шкіри та утворенням папул (випуклих вузликів), що згодом наповнюються серозною рідиною або гноєм, лопаються, і покриваються скоринками. Цей процес супроводжується свербінням і печінням, що може призвести до розчісування та нових ушкоджень шкіри. Екзема зазвичай проявляється на обличчі, шиї, кистях рук, боках тулуба, гомілках і стопах.

Нейродерміт

Нейродерміт також може виникати або загострюватися через стрес. Це хронічне захворювання шкіри, яке має неврогенний та алергічний характер. Воно проявляється болючими висипаннями (бляшками, вузликами, лусочками) та сильним свербінням. Без належного лікування нейродерміт може ускладнюватися різними шкірними утвореннями та інфекціями, часто переходячи в періоди загострення. У важких випадках він може вразити всю шкіру.

Шкірні захворювання, викликані стресом

Як допомогти собі впоратися зі шкірними захворюваннями?

Лікувати хронічні шкірні захворювання повністю неможливо, але комплексними заходами можна досягти тривалої ремісії. Лікар призначає медикаментозну терапію (гормональні та негормональні мазі, креми, протиалергічні та седативні препарати, сорбенти, вітаміни) та фізіотерапевтичні процедури індивідуально для кожного пацієнта.

Однак, самостійно можна зробити наступне для покращення стану:

  • Освоїти техніки релаксації, такі як дихальні вправи та медитація.
  • Нормалізувати режим дня, бути фізично активним та проводити на свіжому повітрі не менше години щодня.
  • Відмовитися від шкідливих звичок, оскільки повна відмова від алкоголю може призвести до ремісії у пацієнтів з псоріазом навіть без медикаментозного лікування.

Будьте здорові!

Обновлено: 27.06.2024 — 14:03

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021